
Hva skjer på Kongen Marina

DJs på Kongen denne uken!
Vi har startet sommeren og fortsetter denne uken med good vibes, sol, og soundtrack fra noen av våre favoritt-DJs!
Fra onsdag til søndag blir det DJs – og selvsagt en dobbel dose på selveste 17. mai!
Programmet ser sånn ut:
Ons 14. mai:
DJ Bergep fra kl. 15:00
Tors 15. mai:
DJ Steve Daniels fra kl. 15:00
Fre 16. mai:
DJ Sol fra kl. 14:00
Lør 17. mai:
DJ Steve Daniels 12:00–17:00
&
DJ Bergep fra 17:00
Søn 18. mai:
DJ Sol fra kl. 12:00
Ta med deg venner og ta på deg solbriller og kom til Kongen for summertime

SøndagsPartyChill
På søndag er vi så heldige at to legender spiller på Kongen Marina fra kl 13, G-Ha og Olefonken!
Sammen med Olanskii har G-ha markert seg som en av Oslos og Norges mest sentrale klubbskikkelser, deriblant gjennom klubbserien Sunkissed som fortsatt holder koken.
De har spilt en stor rolle i utviklingen av norsk klubbmusikk i utlandet, med residens på klubber som Panorama Bar, Fabric, Robert Johnson, Into the Valley og Moog, der de har gitt norske artister en plattform internasjonalt.
G-ha selv står også bak noen av de mest ikoniske norske klubbkveldene på den myteomspunnede klubben Skansen i Oslo, og har navn på seg for å være blant landets flinkeste i DJ-boothen.
OLEFONKEN er en DJ og produsent fra Oslo som var med på å starte gruppen Hubbabubbaklubb, og er den ene halvdelen av plateselskapet Snorkel Records. Han har vært fast DJ på Jaeger i Oslo i over ti år, og har spilt både lokalt og internasjonalt. De ekstra oppmerksomme kjenner ham kanskje også som Sure Sivert, mannen bak den populære miksserien Sure Oppstøt, som fokuserer på glemte norske låter. Med en mengde sterke utgivelser på Snorkel Records, samarbeid, remikser og lydbildet preget av analoge synther og groovy beats, har han markert seg som en sentral figur i musikkmiljøet.
Vi er lucky mennesker fordi de spiller for oss!

Den store Lørdagsfesten
Vi fortsetter festen fra fredag på lørdag med full musikk og bare gode vibber.
DJ Øyvind Morken, DJ Strangefruit og det legendariske bandet Los Mexicanacas står klare.
Det gjør vi også. Med sol (så lenge det ikke er overskyet), sjø, forhåpentligvis melodiøs skråling og dansing som tåler dagslys til langt på natt!
Ingen gjesteliste. Ingen bord booking. Bare fri adgang for deg og alle dine venner (mrk ID 20).
Et ganske fornuftig crazy bra opplegg.
I år varer fredag helt til søndag på Kongen Marina, og vi finner på noe for søndag og..?

Den Store Fredagshilsen
25. og 26. april blir det festival på Kongen Marina! Skikkelig festival-stemningen! Det er som vanlig gratis inngang, en lang rekke med artister og djs,

Palmetenning på Kongen Marina
Søndag 1. desember kl. 17.00 inviterer vi til en magisk førjulsfeiring på Kongen Marina. Når mørket senker seg over fjorden, skal vi sammen tenne lysene på vår ikoniske palmer og lyse opp vinterkvelden med ekte maritim julestemning.
Kom og oppleg julemusikk, blinkende lys og en hyggelig atmosføre som garantert vil sette deg i julestemning. Vi byr på på gratis gløgg til barna, varmende gode vibes til alle og smil som lyse opp de kaldeste vinterkvelder.
Vi gleder oss til å se deg der!

17. Mai på Kongen Marina
Det blir gøy og trivelig på Kongen Marina på 17.mai!
DJ STEVE spiller fra kl 12-17 og DJ LINDA JENSSEN spiller fra 17-21.
På menyen står det digge hamburgere, nydelig skagen, en deilig hummus og en sjokolade mousse med jordbær og is som dessert.
Bookinger for dagen er åpnet!
(Menyen er satt sammen som en valgfri to-retters.)

Den store Fredagshilsen
Fredag 19. april inviterer vi til den store Fredagshilsen
Lunsj åpner kl 1100
Musikken starter kl 1300
Programmet kommer

Nyttårs Sauna med gode venner?
Hvordan ønsker du avslutte året.. Hva med en deilig sauna sammen med gode venner.
Kongen Marina er åpen fra kl 1000 til 1800 å booke Saunan.

Båt-boernes eget julebord med kåring av Kongens beste julepynta båt
Vi inviterer våre kjære båt-boere på et uhøytidelig julebord. Hyggelige priser på mat og drikke. Krever forhåndspåmelding.

Barnas Julepynt verksted på Kongen Marina
Barnas juleverksted på Kongen Marina
Kle deg ut som alv, nisse eller paw patrol eller kom som du er Vi dekkorerer kongen Marina til Jul.
Vi stiller med div redskaper og maler for pynte til jul Charing is caring så blir vi mange må vi samarbeide .

Palmetenning på Kongen Marina
Vi tenner julelysene på palmene og ringer julen inn
Vi på Kongen Marina elsker julen.Vi forbinder julen med varme & glede og denne dagen skal handle om det, smil, latter og glede❤️
Vår sjarmerende DJ vil Julemusikk som skal runge fra høytalerne og varmende gløgg blir delt ut til barna.

Paint & Dine Xmas
Kom på Paint and Dine på Kongen Marina, denne gangen med jule-tema

Halloween party på Kongen Marina
Kle deg opp i ditt feteste kostyme og ta turen til Kongen Marina for en uforglemmelig aften med fete folk, skummel stemning og dansbare beats!
Reserver bord om du og dine vil spise et skremmende måltid før festen starter!
Baren er åpen og DJ står klar!

Barnas Halloween på Kongen
Kle deg ut, eller kom som du er, Vi dekkorerer kongen Marina til Halloween.
Vi stiller med verktøy og maler. Sharing is caring så blir vi mange må vi samarbeide kunstnerisk om gresskarene og resten av pynten. Kom kom, vi elsker å ha happenings for barna


Fredags DJ på Kongen Marina
Vår hus DJ kommer og spiller beats.
Book bord for deg og dine venner, vi serverer deilig drikke, nydelig mat og byens beste sjøutsikt.
Med forbehold om pent vær!

Lørdags beats på Kongen Marina
Vår hus DJ kommer og spiller beats.
Book bord for deg og dine venner, vi serverer deilig drikke, nydelig mat og byens beste sjøutsikt.
Med forbehold om pent vær!

Back to reality afterwork!
Hverdagen er tilbake, men hos på Kongen Marina er det ferie hele året.
Ta med venner, kolleger, studievenner - vi serverer beats, mat, sjøutstikt og deilig drikke.
Vår Dj spiler freshe beats fra ca kl 14

Fredags DJ på Kongen Marina
Vår hus DJ kommer og spiller plater kl. 14 - ta med deg venner, familie, deiten eller noen du liker. Vi serverer mat til kl 22, deilig drikke og byens beste sjøutsikt!


Paint & Dine på Kongen MARINA
Kom på Kongen Marina for Paint&Dine
Påmelding til martinebm@live.no
Lag legendariske bilder, spis deilig mat og bli inspirert.

Lørdags DJ på Kongen Marina
Vår hus DJ kommer og spiller plater fra kl. 14. Nyt deilig musikk og Oslos beste sjøutsikt.


Lørdags DJ på Kongen Marina
Vår hus DJ kommer og spiller plater fra kl. 14. Nyt deilig musikk og Oslos beste sjøutsikt.


Lørdags DJ på Kongen Marina
Vår hus DJ kommer og spiller plater fra kl. 14. Nyt deilig musikk og Oslos beste sjøutsikt.


Statu for Frøya
Vi hyller Frøya med en flott statue hos oss, kom. for avduknings event!
